






Atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej
Zabytkowy kościół
Drewniano-murowany kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wzniesiony w latach 1887-1900. Murowana nawa i prezbiterium mają ściany otynkowane i pobielane,
pozostałe części koscioła są drewniane, wzniesione w konstrukcji zrębowej.
Generalny remont przeprowadzono po pożarze w 1995 roku.
Wnętrze kościoła nakryte jest tzw pozornymi sklepieniami kolebkowymi i ozdobione polichromią figuralną z 1937 r.
Drewniane ołtarze wykonano w 1907 roku. w ołtarzu głównym znajduje się figura Serca Pana Jezusa, a w bocznych obrazy Matki Boskiej i Św. Józefa.
Dom Ludowy
Jest to największy budynek drewniany w Polsce. Wybudowany w latach 1923 - 1930 ogromnym wysiłkiem i trudem wszystkich Bukowian.
Od początku swego istnienia stał się centrum kulturalnym skupiającym ludzi dążących do dalszego rozwoju wsi.
Odbywały się tu liczne przedstawienia i występy , posiady, wieczornice i zebrania wiejskie.
I dzisiaj tętni tu życie kulturalne. Przy Domu Ludowym działają zespoły regionalne, prowadzone są także zajęcia z dziećmi i młodzieżą,
na których młodzi ludzie uczą się góralskiego muzykowania i tradycyjnej sztuki podhalańskiej, działa Szkoła Ginących Zawodów.
Od wielu lat Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej jest organizatorem dwóch dużych imprez o zasięgu ogólnopolskim - "Sabałowych Bajań" i "Góralskiego Karnawału",
a od 1996r odbywa się tu trzecia duża impreza międzywojewódzka - "Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych".
W 1996r Bukowina Tatrzańska, jako jedyna do tej pory miejscowość w Polsce, została przyjęta do Światowej Fundacji Miast Karnawałowych.
Sabałowe Bajania
"Sabałowe Bajania" to odbywający się w sierpniu, ogólnopolski konkurs gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków, pytacy i mowy starosty weselnego.
Zrodził się z podhalańskiej tradycji gawędziarstwa, umiłowania tańca, śpiewu i muzyki góralskiej.
Obecnie jest to jedna z najbardziej znanych w Polsce imprez folklorystycznych.
"Sabałowe Bajania" to także Sabałowa Noc - piękna impreza plenerowa. To noc szczególna, nie tylko z powodu licznych atrakcji jakie przygotowują organizatorzy.
Tej nocy zwiększa się grono zbójników tatrzańskich - mężczyzn godnych tego zaszczytu, którzy światłością inicjatyw, talentem twórczym, przywiązaniem do ziemi rodzinnej,
uporem w realizacji zamierzeń i wytrwałością, wpisują się w kontynuowanie tradycji i rozwój kultury Podhala.
Termy Bukowiańskie
Prawdziwa "perła" Bukowiny Tatrzańskiej. Nowo powstały obiekt rekraacyjny, otoczony lasami, z pięknym widokiem na góry.
Należy obecnie do najnowocześniejszych kompleksów wodnych w Europie. Posiada 12 basenów geotermalnych (wewnętrznych i zewnętrznych),
z wodą o temp. 28-36°C, zjeżdżalnie, pływalnie dla najmłodszych. Do dyspozycji gości jest też 8 saun - m.in. rzymska, fińska, góralska, kwiatowa, na podczerwień.
Ofertę uzupełnia restauracja z daniami regionalnymi, oraz obszerny parking.
W ambitnych planach przewidziana jest dalsza rozbudowa tego pięknego kompleksu, chociaż już dzisiaj jest największym w Polsce.
Aktywny wypoczynek
Dla osób preferujących aktywne spędzanie wolnego czasu, Bukowina Tatrzańska oferuje liczne trasy rowerowe i spacerowe, oraz jest świetną
bazą wypadową dla wycieczek górskich. W pobliżu (ok.1 km) znajduje się również stadnina koni, gdzie można wykupić sobie naukę jazdy.
Zimą natomiast do dyspozycji turystów są wyciągi i stacje narciarskie o zróżnicowanym stopniu trudności. Na przyszłych adeptów "białego szaleństwa" czekają wykwalifikowani instruktorzy.